Telegram z Motorhomu: Dzień…

Telegram z Motorhomu: Dzień Kimiego Raikkonena #abcf1 Zapraszam do zaobserwowania wszystkie Mirki i Mirabelki (。◕‿‿◕。)

21 października jest związany z dwoma wspaniałymi wydarzeniami w karierze Legendarnego Fina. Zdobycie Mistrzostwa Świata oraz ostatnia wygrana w karierze.

Mistrzostwo

2007 rok, ostatni wyścig sezonu w Brazylii, walka o Mistrzostwo Świata trwa. Lewis Hamilton prowadzi w klasyfikacji generalną z przewagą 4 punktów na Fernando Alonso i 7 punktów nad Kimim Raikkonenem. Młody Brytyjczyk stał przed bezprecedensową szansą zdobycia Mistrzostwa Świata w swoim debiutanckim sezonie, a szanse Fina są bardziej matematyczne, niż realne. Mimo wszystko warto walczyć do samego końca prawda?

Kimi przejeżdża wyścig niemal perfekcyjny, trzymając się przez dłuższą część wyścigu na 2 pozycji tuż za Felipe Massą, by pod koniec wyścigu wyprzedzić w pit-stopach swojego kolegę z zespołu. A co się dzieje z tyłu? Alonso walczy, ale nie ma wystarczającego tempa, by dogonić bolidy Ferrari i ostatecznie przekracza linię mety trzeci. Najważniejszym trybikiem całej układanki jest Lewis, który zawodzi na całej linii. Na starcie spada o 4 pozycje w dół, gdyż zbyt duża agresja mu się udzieliła. Na 9 okrążeniu doszło do usterki technicznej. Udało mu się zresetować skrzynię biegów, ale był dopiero na 18 pozycji. Po mocnej szarży przez stawkę kończy wyścig na 7 miejscu. Dwie pozycje wyżej i tytuł należałby do niego.

Kimi Raikkonen z 110 punktami na koncie i z przewagą 1 punktu nad Alonso i Hamiltonem świętuje zdobycie Mistrzostwa Świata!

PS. To był ten wyścig kiedy Robert Kubica POMPKNĄŁ obok nich, jakby jechał samochodem z innego świata

Ostatnia wygrana

Słoneczny Teksas w 2018 roku. 39-letni Raikkonen jest w trakcie końca swojej przygody z czołowymi zespołami Formuły 1. To dla niego ostatni sezon dla Ferrari. Poprzednie zwycięstwo dla tego zespołu odniósł 9 lat wcześniej w Belgii, a ostatnie zwycięstwo w ogóle miało miejsce na inaugurację sezonu 2013 z zespołem Lotusa w Australii.

Mimo wszystko obecny sezon jest całkiem udany. Liczne podia, Pole Position na Monzy i walka o zwycięstwo na tym torze zakończona na drugim miejscu. Na torze COTA to on króluje. Startując z 2 pola startowego wyprzedza Hamiltona i obejmuje prowadzenie. Lewis próbuje wymanewrować weterana inną strategią i agresywną jazdą, ale Kiki dzielnie się broni i kiedy trzeba, wykręca szybkie czasy. Nic nie ma prawa mu przeszkodzić.

Kimi Raikkonen świętuje swoje 21 zwycięstwo w Formule 1, co jest jego ostatnią wygraną w karierze. To było również jego 101 podium. Setne zdobył na Monzy, a dwa kolejne zdobędzie jeszcze w Meksyku i Brazylii, zatrzymując licznik na liczbie 103. Najprawdopodobniej już zwycięstwa i podium nie zdobędzie, ale obserwowanie legendy w ciągłej akcji mimo upływającego wieku jest bardzo miłe.

Telegram z Motorhomu to krótkie artykuły historyczne stworzone z myślą przedstawienia ciekawej historii z minimalnym zasobem słów

Artykuł na stronie: https://abcf1world.wordpress.com/2020/10/21/telegram-z-motorhomu-dzien-kimiego-raikkonena/
======
Strona ABCF1: https://abcf1world.wordpress.com
Twitter ABC F1: https://twitter.com/abcf1world
Mój Twitter: https://twitter.com/AdiKjax
Instagram: https://www.instagram.com/jaxonxst/

#f1 #codziennykiwi #ferrari #motoryzacja #historia #historiajednejfotografii #gruparatowaniapoziomu #historiawpigulce