Telegram z Motorhomu: Jedno z…

Telegram z Motorhomu: Jedno z najbardziej znanych wyprzedzeń w historii Formuły 1 #abcf1 tag do poobserwowania, zapraszam (。◕‿‿◕。)

22 października 1989 roku miała miejsce jedna z najsłynniejszych kraks w historii Formuły 1. Podczas GP Japonii tuż przed szykaną Ayrton Senna stara się wyprzedzić po wewnętrznej swojego „kolegę” z zespołu Alaina Prosta, by awansować na pozycję lidera wyścigu i zachować szanse w walce o Mistrzostwo Świata. Francuz kończy rywalizację, a Brazylijczyk jedzie dalej. Ayrton wraca poboczem, gdyż tak jest bezpieczniej i w tym kierunku został wypchnięty przez ekipę Marschalii. Wymienia uszkodzone przednie skrzydło, odrabia straty, wyprzedza Alessandro Nanniniego i wygrywa wyścig. Jednak za „skrócony, nieprzepisowy powrót” (kwestia mocno dyskusyjna) zostaje zdyskwalifikowany. Alain Prost zdobywa swoje 3 Mistrzostwo Świata. Rezultat wyścigu: P1 Alessandro Nanini (jedyna wygrana w karierze), P2 Ricardo Patrese, P3 Thierry Boutsen.

Telegram z Motorhomu to krótkie artykuły historyczne stworzone z myślą przedstawienia ciekawej historii z minimalnym zasobem słów

Strona ABCF1: https://abcf1world.wordpress.com
Twitter ABC F1: https://twitter.com/abcf1world

#f1 #historiajednejfotografii #historia #motoryzacja #mclaren